W młodości siła
Zaczęło się od ciekawości, przesuwania granic, eksploracji terenu. W ciągu ostatnich trzech dekad założono w Polsce setki winnic. Początkowo traktowano to jako hobby, zajęcie na emeryturę lub szaloną próbę mierzenia sił z przyrodą. Dzisiaj obserwujemy pierwsze pokolenie winiarzy, którzy z wyboru i pasji postanowili poświęcić się właśnie uprawie winorośli.

Nowy ruch czy zalążek winiarskiej tradycji?
„Polskie Wino Młodej Fali” to coś więcej niż prezentacja wina - to ważny punkt na osi czasu rodzimego winiarstwa. Jesteśmy świadkami nie tylko rodzącego się ruchu, ale zalążka winiarskiej tradycji. - Jeszcze 30 lat temu wiele osób zastanawiało się, czy  uprawa winorośli w Polsce w ogóle ma sens. Obecnie istnieją wielohektarowe winnice, które realizują przemyślane koncepty biznesowe i przede wszystkim obserwujemy młodych ludzi, którzy z pełną determinacją oddają się swojej pracy. Wydaje się więc naturalnym wsparcie ich na tej drodze i wyrażenie szacunku dla ich odważnych ruchów. Dlatego podczas nadchodzących Targów ENOEXPO® powstanie największa w ich historii strefa polskiego wina. – zapowiada Ewa Woch, Wiceprezes Targów w Krakowie.

Zapowiada się wyjątkowa edycja
Wszystko wskazuje na to, że 17. Targi ENOEXPO® w Krakowie przejdą do historii. Przez trzy dni swoją ofertę  zaprezentują nie tylko najprężniej działające stowarzyszenia winiarskie w Polsce, ale też pojedyncze winnice. Na chwilę obecną udział potwierdziło 130 winiarzy, w tym 16 z Polski. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w licznych panelach degustacyjnych. Wśród gości specjalnych spotkamy m.in. Romanę Echensperger – jedną z trzech kobiet, które w Niemczech zdobyły tytuł Master of Wine.
 
Master Class „Polskie Wino Młodej Fali”
Największym wydarzeniem będzie master class „Polskie Wino Młodej Fali”, na którym Piotr Pietras –utytułowany polski Master Sommelier podczas specjalnej degustacji zaprezentuje grupę młodych, zdolnych, polskich winiarzy oraz ich wina. Celem prezentacji jest pokazanie rosnącego potencjału polskich winnic oraz zaprezentowanie młodego pokolenia winiarzy, którzy swoją karierę poświęcili produkcji wina odnosząc kolejne sukcesy na rynku. Obecność Piotra Pietrasa na Targach ENOEXPO® jest potwierdzeniem rangi wydarzenia oraz znaczenia polskiego wina młodej fali. Partnerem wydarzenia jest firma Bionanopark, a medialnie projekt wspiera Polish Wines.