O Targach

17. Międzynarodowe Targi Wina w Krakowie ENOEXPO® to najważniejsza i największa w pełni profesjonalna impreza zrzeszająca przedstawicieli branży winiarskiej w Polsce. Goszcząca również producentów piwa i alkoholi mocnych. Wydarzenie organizowane jest równocześnie z 27. Międzynarodowymi Targami Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA® oraz 18. Targami Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii GASTROFOOD®. To idealne połączenie stwarza możliwość prezentacji win polskim klientom z sektora HoReCa, a także handlu i branży eventowej oraz znalezienia dystrybutora dla tego dynamicznie rozwijającego się rynku.


Podczas najważniejszego w Polsce targowego spotkania branży winiarskiej ofertę zaprezentowało 134 wystawców, w tym 85 zagranicznych z ponad 13 krajow m.in.: Bułgarii, Czech, Niemiec, Gruzji, Węgier, Francji, Włoch, Kosova, Hiszpanii, Słowacji, Słowenii, Portugali, Ukrainy. Targi odwiedziło około 14 tysięcy gości związanych zawodowo z sektorem winiarskim i gastronomicznym. Targi HORECA® i ENOEXPO® otrzymały prestiżowe wyróżnienie - certyfikat UFI (Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego) jako potwierdzenie najwyższej jakości i Światowego poziomu targów.Uważam, że na ten moment winiarskie Targi ENOEXPO® nie mają w Polsce konkurencji. To impreza najważniejsza i najlepiej prezentująca to, co w polskim świecie wina się dzieje. Targi z roku na rok się profesjonalizują i poszerzają swoją ofertę – nie tylko ja to dostrzegam. Podobnie uważają obecni tutaj eksperci czy Wystawcy. Mamy nie tylko wino, ale również sekcję piwną, producentów cydrów, a nawet brandy czy koniaków. Warto podkreślić, że rozwija się nie tylko stricte wystawiennicza część imprezy, ale także ta, związana z seminariami czy degustacjami Master Class.

Mariusz Kapczyński, Vinisfera.pl, Polski Instytut Winorośli i Wina

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w organizacji targów i dobrej znajomości branży HoReCa gwarantujemy promocję imprezy wśród profesjonalistów z branży gastronomicznej, winiarskiej i hotelarskiej:


 • reklamę w najważniejszych czasopismach i portalach branżowych
 • współpracę z ekspertami ze stowarzyszeń oraz organizacji branżowych z Polski, Słowacji i Czech
 • dystrybucję ponad 30 000 zaproszeń wysyłanych pocztą tradycyjną oraz w formie newsletterów do własnej, stale aktualizowanej bazy klientów, oraz baz patronów i partnerów targów.


Profil zwiedzających:

 • restauratorzy
 • hotelarze
 • właściciele kawiarni, pubów, barów
 • przedstawiciele sklepów specjalistycznych i hurtowni
 • przedstawiciele sieci dystrybucyjnych i handlowych
 • producenci i importerzy wina
 • doradcy ds. wina, sommelierzy
 • dziennikarze branżowi

Konkursy winiarskie


11. KONKURS WINIARSKI O MEDAL ENOEXPO® 2019

Każdego roku w tym międzynarodowym konkursie winiarskim wystawianych jest kilkadziesiąt win z rożnych stron Świata. Bezstronne jury – złożone z ekspertów – przyznaje medale w kilkunastu kategoriach. W konkursie mogą wziąć udział producenci i importerzy wina, niezależnie od udziału w Targach ENOEXPO®.


11. KONKURS POLSKICH WIN I CYDROW O MEDAL ENOEXPO® 2019

Głowna idea konkursu jest promocja wina i cydrów produkowanych w Polsce. Polskie wina z powodzeniem zaczynają konkurować z winami zagranicznymi, zachwycając konsumentów bogactwem smaku i aromatów. Wina i cydry nagrodzone Medalami Targów ENOEXPO® zyskują dodatkowa promocję i wyróżnienie wśród nabywców z sektora gastronomicznego.Poznaj nasze konkursy>>

Akademia Wina ENOEXPO


trzydniowy cykl profesjonalnych szkoleń, warsztatów i seminariów podzielonych na kilka grup tematycznych. To niepowtarzalna okazja do wymiany myśli i poszerzenia branżowych horyzontów.